31 styczeń 2023

Promocja pierwszych absolwentów Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej

W środę 31 marca 2010, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów I stopnia pierwszym 81 absolwentom MSIB. Święto było szczególne, ponieważ to pierwsi w Polsce absolwenci tego kierunku studiów, pierwsi inżynierowie wykształceni w toku studiów stacjonarnych dwustopniowych, wreszcie – pierwsi absolwenci szkoły. Na dodatek, wysokie wyniki egzaminu inżynierskiego świadczą, że determinacja nie opuszczała ich przez cały czas trwania studiów, a ich przyszli pracodawcy już dziś mogą się cieszyć.

Nocne pogaduszki

Chat, czat – serwis internetowy, który oferuje internautom możliwość rozmowy z innymi internautami.

Czego szukają młodzi ludzie, godzinami rozmawiając na czatach internetowych? Dlaczego ludzie, jakby nie było, wykształceni – mowa tu o studentach – nadają sobie nicki w stylu „sexybrunet22”? Na to i wiele innych pytań próbowałam znaleźć odpowiedź w rozmowach ze studentami, którzy uwielbiają nocne pogaduszki na czacie. „Jestem nieśmiały. Na czacie mogę mówić co chcę i co tylko przyjdzie mi na myśl. Nie zawsze mówię prawdę, często zmyślam”– pisze OnDlaNiej_23.

Pokora, czyli znak naukowca

Profesor Józef Giergiel ma 79 lat. Od ponad pięciu dekad pracuje naukowo.
W swoim bogatym życiu zajmował się kilkoma dyscyplinami naukowymi, napisał 350 prac, wychował wielu profesorów i doktorów oraz niezliczone rzesze studentów.
Ma kilka doktoratów honoris causa i jest Honorowym Profesorem Politechniki Warszawskiej. A przecież to nie wszystkie jego życiowe osiągnięcia…