01 styczeń 2023

Miecz Dziekana

W dniach 28–30 maja 2010, odbyły się pierwsze w historii Wydziału Energetyki i Paliw, regaty o Miecz Dziekana. Pomysł spotkania integracyjnego pracowników i studentów wydziału, w programie którego znalazły się także regaty, jest pierwszym takim przedsięwzięciem na skalę AGH zaproponowanym i zrealizowanym przez Samorząd Studentów Wydziału EiP oraz powstałą w ub. roku nową organizację studencką Akademicki Klub Żeglarski Kyc AGH.

Osiem medali na 80. urodziny

Plon jednych zawodów to 7 złotych medali, jeden srebrny i pobity rekord Europy!

4 maja skończył 80 lat. Trzy dni później, na Mistrzostwach Polski w Pływaniu pobił rekord Europy na dystansie 200 metrów i zdobył osiem medali. Dziś szykuje się do kolejnych zawodów.

Internationale Partnerschaften

W dniach 10–15 maja w ramach wymiany międzyuczelnianej KU AZS AGH gościł grupę studentów z Uniwersytetu im. Friedricha Aleksandra w Erlangen. Przygotowany program, obfitujący w sportowo-rekreacyjne zajęcia wypełnił całkowicie czas pobytu niemieckiej ekipy.

Przywitaliśmy nieznajomych, pożegnaliśmy przyjaciół

relacja z pobytu Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” w Turcji (4–14.06.2010)

Za pięcioma granicami, tam gdzie kończy się Europa, po azjatyckiej stronie cieśniny Bosfor, na obrzeżach Istambułu położony jest Adampol *, do którego na zaproszenie polskiego związku kulturalnego POLDER, założonego na początku 2010 roku, przybyła wielce zaszczycona delegacja Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”. W ten sposób należałoby rozpocząć relację z tej, niemalże baśniowej, podróży Polaków do ziemi tureckiej.

Krakowska Konferencja Młodych Uczonych

to już piąty rok!

W dniach 23-25 września 2010 w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się V, można powiedzieć – jubileuszowa, Krakowska Konferencja Młodych Uczonych.

Tegoroczna Konferencja organizowana jest po raz pierwszy pod patronatem Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.