Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
01 styczeń 2023

Małopolska Noc Naukowców 2010

Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców odbyła się 24 września 2010. Wspaniała inicjatywa przyciągnęła rzesze odwiedzających, którzy mogli bliżej poznać fascynujący świat nauki.

W zadumie… Rakowickiego cmentarza…

W południowej porze słonecznego, upalnego, pięknego dnia lipcowego (w środę), po Mszy św., w cmentarnej kaplicy na Rakowicach, odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku, w asyście żołnierskiej straży honorowej, trumnę z człowiekiem wielkiego formatu, doktora inżyniera, ale przede wszystkim wielce zasłużonego pedagoga, wychowawcę wielu tysięcy nauczycieli.

Jestem z AGH

Rozpoczęty rok akademicki zainaugurował również czwarty semestr funkcjonowania sklepu „Pamiątki AGH”, który przygotowuje i dystrybuuje pamiątki oraz gadżety związane z Akademią Górniczo-Hutniczą. Początkowy, skromny asortyment, z którym w obecności Rektora AGH rozpoczęliśmy swą działalność w marcu ubiegłego roku rozrósł się do 57 produktów, tworzących łącznie 139 różnych wzorów artykułów, które zaspokoją wszelkie pragnienia fana AGH, tak w zakresie produktów użytecznych w jego pracy zawodowej, czy też zajęciach typu hobby, jak też w grupie klasycznych produktów pamiątkowych (w tym rocznicowych) oraz gadżetów.

Ryszard Czekajowski (1929–2010) wspomnienie

W dniu 7 lipca 2010, przeżywszy 81 lat, odszedł od nas, po ciężkiej chorobie, niezwykły człowiek, którego największą pasją, radością i sensem życia była nauka i wielokierunkowa praca, w których spełniał się całkowicie.