01 luty 2023

Studenckie koła naukowe – nowe wyzwania i możliwości

Tradycją stało się już, że wraz z nastaniem nowego roku akademickiego organizowane jest Seminarium Studenckiego Ruchu Naukowego. W przedostatni weekend października historia ta powtórzyła się już po raz XV. Wytężone wysiłki kół naukowych pionu hutniczego i Studenckiego Towarzystwa Naukowego, a także Akademickiego Klubu Żeglarskiego Kyc AGH, działających pod patronatem Rektora AGH, przyniosły wspaniałe efekty. Wiodącym tematem tegorocznych obrad, w których uczestniczyli zarówno opiekunowie, jak i studenci działający w kołach naukowych, były „Granty rektorskie dla kół naukowych – nowe wyzwania i możliwości”. Interesujące wystąpienia i prezentacje, ciekawe polemiki, jachty i samoloty, rejsy, woda oraz trzy dni pięknej pogody. Ale wszystko po kolei…

Doktoraty Honoris Causa AGH – wystawa

W połowie listopada, z okazji wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa prof. Zdzisławowi Bieniawskiemu, Oddział Informacji Naukowej Biblioteki Głównej, przygotował ekspozycję związaną z tym zaszczytnym wyróżnieniem.

Cracoviada AGH 2010

W dniu 6 listopada zostały rozegrane lekkoatletyczne zawody sportowe dla studentów pierwszego roku Akademii Górniczo-Hutniczej pod nazwą Cracoviada AGH. Igrzyska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, o czym świadczy przede wszystkim niebagatelna, przeszło trzystuosobowa ilość chętnych do startu w zawodach. Swoje umiejętności sportowe można było pokazać w czterech rozgrywanych dyscyplinach: bieg na 600 m kobiet, bieg na 1000 m mężczyzn, skok w dal z miejsca kobiet i mężczyzn, rzut w dal piłką lekarską kobiet i mężczyzn. Organizatorem imprezy był Klub Uczelniany AZS AGH.

Mistrzostwa pracowników AGH w tenisie ziemnym

Turniej finałowy na krytych kortach klubu tenisowego w Rudawie, który odbył się w sobotę 21 października 2011 roku zakończył tegoroczne zmagania pracowników naszej uczelni w tej dyscyplinie. Do zawodów zgłosiło się ośmiu zawodników, z których najstarszy miał 70, a najmłodszy 54 lata.

AZS AGH potęgą polskiego badmintona

Trzydziestopięcioletnia historia klubu AZS AGH oraz ponad dwudziestoletni staż w ekstraklasie badmintona, zobowiązuje do godnej rywalizacji w najbardziej prestiżowych imprezach sportowych. Dlatego już od początku nowego sezonu nasi zawodnicy wytoczyli ciężkie działa, gromiąc swoich rywali w Mistrzostwach Polski Klubów AZS.