Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
28 marzec 2023

Wybierz rocznik

AZS AGH potęgą polskiego badmintona

Trzydziestopięcioletnia historia klubu AZS AGH oraz ponad dwudziestoletni staż w ekstraklasie badmintona, zobowiązuje do godnej rywalizacji w najbardziej prestiżowych imprezach sportowych. Dlatego już od początku nowego sezonu nasi zawodnicy wytoczyli ciężkie działa, gromiąc swoich rywali w Mistrzostwach Polski Klubów AZS.

Każdy zapewne słyszał powiedzenie, że „ciężka praca jest kluczem do sukcesu”. Dobrze o tym wiedzą również badmintoniści AGH, którzy pod okiem trenera Krzysztofa Hodura wylewają siódme poty na treningach. Elementów sukcesu jest znacznie więcej, ale czołowym z nich jest indywidualna determinacja zawodników, prowadząca do osiągania dobrych rezultatów.

Najlepszy klub w Polsce

W dniach 22-24 października na naszej hali SWFiS w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Klubów AZS w badmintonie. W rozgrywkach wzięło udział ponad 80 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Drużyna AZS AGH zwyciężyła aż w dwóch klasyfikacjach generalnych, a w jednej zajęła drugą pozycję. Najlepsi okazaliśmy się w klasyfikacji seniorów, wyprzedzając AZS UWM Olsztyn oraz AZS UW Warszawa. Drugie zwycięskie podsumowanie zanotowaliśmy w kategorii juniorów, wygrywając z drużyną Spartakus Niepołomice oraz UKSB Milenium Warszawa. W klasyfikacji uczelni wyższych ulegliśmy tylko Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu z Olsztyna. Natomiast za nami uplasował się Uniwersytet Warszawski.

fot. Robert Gałek

12 miejsc na podium

Ponadto zajmowaliśmy aż 12 razy miejsca w strefie medalowej. Pierwszą lokatę w grze pojedynczej mężczyzn zdobył Hubert Pączek. Również złoto przypadło temu zawodnikowi w parze z Maciejem Piekło w grze podwójnej. Dwa drugie miejsca zanotowały panie. W grze pojedynczej: Dominika Guzik-Płuchowska oraz w grze podwójnej: Barbara Kulanty i Katarzyna Wójcik. Na najniższym stopniu podium stawaliśmy osiem razy. W grze podwójnej mężczyzn: Dariusz Janik i Wojciech Poszelężny. W grze mieszanej: Karolina Neska i Robert Gałek oraz Barbara Kulanty i Maciej Piekło. W grze pojedynczej juniorów: Damian Malski i Mariusz Kabat. W grze podwójnej juniorów: Mariusz Kabat i Mateusz Leśniak oraz Damian Malski i Marcin Kalitka. W grze podwójnej juniorek: Dominika Dybał i Kamila Nowak.

Rozegrane mistrzostwa to dopiero przedsmak prawdziwych emocji, które czekają na badmintonistów w dalszej części sezonu. Liczymy na kolejne, dobre wieści spod siatki.

Magdalena Żaba

fot. Robert Gałek
fot. Robert Gałek
fot. Robert Gałek