Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
28 marzec 2023

Wybierz rocznik

Cracoviada AGH 2010

W dniu 6 listopada zostały rozegrane lekkoatletyczne zawody sportowe dla studentów pierwszego roku Akademii Górniczo-Hutniczej pod nazwą Cracoviada AGH. Igrzyska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, o czym świadczy przede wszystkim niebagatelna, przeszło trzystuosobowa ilość chętnych do startu w zawodach. Swoje umiejętności sportowe można było pokazać w czterech rozgrywanych dyscyplinach: bieg na 600 m kobiet, bieg na 1000 m mężczyzn, skok w dal z miejsca kobiet i mężczyzn, rzut w dal piłką lekarską kobiet i mężczyzn. Organizatorem imprezy był Klub Uczelniany AZS AGH.

Oficjalne rozpoczęcie Igrzysk Sportowych odbyło się o godzinie dziesiątej. Jeszcze piętnaście minut przed startem można było zapisać się na wybraną konkurencję. Rzuty piłką lekarską oraz skoki odbyły się w hali SWFiS AGH, natomiast biegi przeprowadzono na dużym boisku trawiastym do piłki nożnej, znajdującym się za halą SWFiS. Zawody przebiegały sprawnie i bez większych problemów. Studenci stawali na starcie mocno zdeterminowani. Mobilizacją nie była tylko duża ilość przeciwników, ale także chęć walki i zwycięstwa. Rozegrane konkurencje wyłoniły najlepszych studentów pierwszego roku, a w przyszłości miejmy nadzieję godnych członków KU AZ AGH.

fot. Dominik Osiński

Najwięcej uczestników stanęło na starcie biegu na 1000 m mężczyzn. Zwycięską formę zaprezentował Krzysztof Chmura z Wydziału IMiR, wygrywając bieg z czasem 3:06, drugie miejsce zajął Dawid Malina z Wydziału GGiOŚ, na trzecim miejscu uplasował się Dariusz Gorczyca, reprezentujący Wydział EAIiE. W biegu na 600 m kobiet z czasem 2:41 zwyciężyła Sylwia Zajączkowska z Wydziału GGiOŚ, wyprzedziła drugą Aleksandrę Maczel – Wydział FiIS oraz trzecią Natalię Suder – Wydział IMiR.

Również dużym zainteresowaniem, bo ponad 50 startujących, cieszyła się konkurencja skoku w dal z miejsca mężczyzn. Na pierwszym stopniu podium stanął Marcin Majkowski z Wydziału IMiR z wynikiem 274 cm. Drugie miejsce zajął Łukasz Małocha – Wydział EAIiE, trzecie natomiast Radosław Lalak – Wydział GGiIŚ. Wśród pań najlepsza okazała się być Anna Majchrowska z Wydziału GGiIŚ z wynikiem 217 cm. Drugie miejsce przypadło Joannie Jochymek z Wydziału IMiR. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Krzak reprezentująca Wydział IMiR.

fot. Dominik Osiński

Piłką lekarską w kategorii mężczyzn najdalej rzucił Paweł Boba (11,6 m) z Wydziału EAIiE. Tylko jeden cm mniej uzyskał Maciej Jurczak – Wydział IMiR. Trzeci wynik, różniący się zaledwie o dwa cm od zwycięskiego zanotował Michał Ciesielczuk z Wydziału MS. Wśród kobiet w tej samej konkurencji bezprecedensowo zwyciężyła Martyna Lewińska z Wydziału EAIiE, uzyskując odległość 10,3 m. Drugie miejsce zajęła Justyna Adamiec – wydział GGiIŚ, trzecie natomiast Martyna Zawodnik z wydziału Zarządzania.

Wszyscy uczestnicy Cracoviady otrzymali pamiątkowe koszulki. Dla zwycięzców KU AZS AGH przygotował medale oraz nagrody rzeczowe. Duża ilość studentów startujących w zawodach utwierdziła organizatorów o przeprowadzeniu kolejnej edycji Cracoviady. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ducha walki i podjęcie wyzwania startu w zawodach.

Magdalena Żaba

fot. Dominik Osiński
fot. Dominik Osiński