01 styczeń 2023

Święta Dzieciom 2010 – podsumowanie

W dniach od 29 listopada do 3 grudnia 2010 roku, na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej, została przeprowadzona szósta edycja akcji charytatywnej „Święta Dzieciom”. Przez pięć dni ponad 200 wolontariuszy zebrało kwotę 28 236,49 zł.

68 konkurs Szopek Krakowskich

W mroźne, grudniowe przedpołudnie pod pomnikiem Adama Mickiewicza zebrali się tradycyjnie w pierwszy czwartek grudnia, krakowscy szopkarze i miłośnicy bożonarodzeniowych szopek. Jak zwykle tłum (sam od paru lat co roku współtworzę ten tłum) chętnych do obejrzenia kolorowych bożonarodzeniowych cacek był gęsty. Trzeba było zgrabnie się uwijać, żeby zrobić zdjęcia prace, które zostały wystawione do 68. Konkursu Szopek Krakowskich.

Siatkarski triumf w Cracoviadzie

Nie od dzisiaj siatkówka jest jedną z czołowych dyscyplin na AGH. Zarówno sekcja żeńska, jak również męska AZS zawsze godnie reprezentuje barwy naszej uczelni, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak również ogólnopolskim. Wśród studentów pierwszego roku pojawił się nowy, obiecujący narybek, który zapewne zasili sekcję siatkówki.