31 styczeń 2023

Moje AGH – konkurs fotograficzny

Fundacja dla Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica zorganizowała konkurs fotograficzny dla fotografów amatorów „Moje AGH”. Celem konkursu była promocja AGH poprzez pokazanie jej ciekawych miejsc, nietypowych sytuacji, niezwykłych ludzi. Tematyka zdjęć była dowolna, każde zdjęcie musiało jednak zawierać w sobie elementy związane ściśle z akademią.

Wysokie schody wyższej uczelni

Podobno studia to najpiękniejszy okres życia. Zaczynasz być dorosły i otwierają się przed tobą nowe drzwi, ale jeszcze nie musisz grzeszyć dojrzałością, wiele rzeczy uchodzi ci płazem, masz ciągle taryfę ulgową.

Plan imprez sportowych AZS AGH

Nie jest tajemnicą, że sport jest idealną formą organizacji czasu wolnego, jak również formą uczestnictwa w kulturze fizycznej. Ważne jest, aby wykształcić w sobie nawyk uprawiania sportu. W celu popularyzacji ruchu Akademicki Związek Sportowy Akademii Górniczo-Hutniczej przygotował szereg imprez sportowych dla studentów i pracowników AGH.

Od Buzułuku do Bolonii

Szlak 2. Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie – prelekcja prof. Wojciecha Narębskiego

W ramach spotkań organizowanych przez Bibliotekę Główną AGH, bohaterem odbytego 10 stycznia 2012 roku, był profesor Wojciech Narębski – geochemik, pracownik naukowy Muzeum Ziemi PAN.