Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
28 marzec 2023

Wybierz rocznik

Drugi Bieg AGH już za nami

Niedziela 12 maja 2013 roku, jako ostatni dzień juwenaliów Akademii Górniczo-Hutniczej upłynęła nam w sportowym duchu walki o zwycięstwo w drugim już biegu AGH , organizowanym przez Akademicki Związek Sportowy AGH, a także Fundacji dla AGH. Pierwsza edycja biegu miała miejsce rok temu (dokładnie 13 maja 2012) i tak samo jak obecna cieszyła się również ogromnym powodzeniem. Sponsorem głównym zawodów był KGHM Polska Miedź SA, a swoim patronatem honorowym rywalizację objął Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka. Zawodnicy mieli okazję rywalizować na terenie naszej uczelni na dwóch dystansach: 6 i 12 km. Na starcie biegu stanęło blisko 400 uczestników, wśród których można było dostrzec zarówno profesjonalnych biegaczy, jak również studentów i hobbystów. Chętnych byłoby dużo więcej, jednak pogoda skutecznie pokrzyżowała plany potencjalnym uczestnikom. Pomimo dość chłodnej aury zawodnicy byli bardzo zadowoleni z zawodów, za co szczególne słowa uznania zostały skierowane do organizatorów.

fot. A. Warzocha – KSAF AGH

W biegu na dystansie 6 km wśród pań niekwestionowaną liderką została Ewa Kucharska, która pokonała trasę w 21 minut i 3 sekundy, następna na mecie zameldowała się Justyna Woźniak uzyskując wynik 22 minuty i 54 sekund. Trzecie miejsce należało do Kingi Pachury, która ukończyła zawody z rezultatem 26 minut i 16 sekund. Wśród panów pierwsze miejsce – drugi rok z rzędu – wywalczył Artur Kern z czasem 17 minut 2 sekund, wyprzedzając zaledwie o sekundę Sergieja Rybaka. Na trzecim stopniu podium stanął Kacper Piech, który ukończył trasę w czasie 18 minut i 21 sekund.

fot. A. Warzocha – KSAF AGH

W biegu głównym na 12 km wśród mężczyzn trasę najszybciej pokonał Bogdan Semenowicz z wynikiem 35 minut i 13 sekund, wygrywając zaledwie 2 sekundami z Allanem Ndiwa. Trzecia lokata powędrowała do Andzija Starzinskiy, tracącego 7 s do lidera. W rywalizacji kobiet najszybsza była Angelika Stanek (45 min, 33 sek), przed Gabrielką Rolką (46 min, 1 sek) oraz Aleksandrą Jachimczyk (46 min, 33 sek).

fot. A. Warzocha – KSAF AGH

Dokładne wyniki, podział na klasyfikacje, zdjęcia oraz video-relacja znajdują się na oficjalnej stronie biegu: www.bieg.agh.edu.pl oraz profilu biegu na facebooku. Zwycięzców pucharami i nagrodami finansowymi nagrodził Rektor AGH prof. T. Słomka, a wśród kibiców i uczestników rozlosowano również pamiątkowe upominki. Serdeczne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji biegu. Możemy sobie życzyć, aby tak udanych imprez w Akademii Górniczo-Hutniczej było jak najwięcej, a przy tym serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w zawodach w następnym roku.

Karolina Kukulska, Aneta Sadurska

fot. A. Warzocha – KSAF AGH