Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
28 marzec 2023

Wybierz rocznik

W czerwcu Klub Studio zaprasza...

W czerwcu Klub Studio zaprasza na dwa ciekawe koncerty. 10 czerwca o godz. 20.00 zagra grupa Papa Roach,
a 15 czerwca o tej samej porze wystąpi Bonowo.

Papa Roach ponownie w Polsce! Zachęceni powodzeniem listopadowego koncertu w Warszawie, który wyprzedał się w zawrotnym tempie, amerykańscy muzycy, którzy mają na swoim koncie wiele milionów sprzedanych płyt, 8 albumów studyjnych i tysiące fanów na całym świecie, postanowili wrócić do naszego kraju. Tym razem ten multi platynowy zespół zagra w dwóch miejscach: 10 czerwca w krakowskim klubie Studio i dzień później – 11 czerwca w poznańskim Eskulapie. Ta wizyta z pewnością ucieszy i zaskoczy polskich fanów, będzie też świetną okazją dla tych, którym nie udało się zdobyć biletu na zeszłoroczny koncert. Zapowiada się show, podczas którego nie będzie chwili na oddech! Potwierdzą to z pewnością ci, którzy w minionym roku dali się porwać szaleństwu amerykańskiego rocka w wykonaniu Papa Roach. Nie ma wątpliwości, że będzie to jedno z najbardziej energetycznych wydarzeń tego lata, na którym nie może Was zabraknąć!

Od czasu kiedy Papa Roach po raz pierwszy stanęli na scenie jako zespół w szkolnym konkursie talentów, brawurowo wykonując utwór Jimmiego Hendrixa „Fire”, minęło prawie 20 lat! W tamtym czasie panowie nie zdawali sobie pewnie sprawy z tego jak potoczy się ich kariera! Trasy koncertowe u boku Incubus czy Deftones bardzo pomogły zespołowi w karierze, ale równie szybko Papa Roach zyskał własną publikę, wierną im do dziś. Przez lata muzyka tego zespołu ewoluowała. Pierwsze płyty utrzymane były w klimatach nu metalu, rap metalu, potem kolejne prezentowały hard rocka, heavy metal czy post – grunge. Wraz z płytą „Metamorphosis” w 2009 roku zespół przeszedł kolejną transformację – było znowu mocniej i jeszcze szybciej. Wokalista Jacoby Shaddix o muzyce Papa Roach: „Jesteśmy zespołem, który krąży pomiędzy metalem, hardcorem, punk rockiem i popem. Staramy się to wszystko zgrabnie połączyć”. Dla muzyków balansowanie pomiędzy stylami jest naturalną rzeczą. Są oczywiście i takie elementy, które się nie zmieniają, ale delikatne metamorfozy czynią Papa Roach jeszcze bardziej interesującym i zaskakującym.

Brytyjczyk Bonobo pojawi się w Polsce z materiałem z nowej płyty i 6-osobowym zespołem Bonobo aka Simon Green. W trzy lata po ostatnim tournee i premierze bestsellerowego krążka „Black Sands”, mistrz muzyki downtempo w jazzowych odcieniach prezentuje najnowszy krążek „The North Borders”. Wedle słów Simona Greena nowy album to naturalna ewolucja i kontynuacja muzycznej palety „Black Sands”, a jednocześnie świeży powiew w formule wysmakowanej piosenki inspirowanej brzmieniami downtempo oraz tradycją jazzu i szlachetnego soulu. W wersji koncertowej nowy materiał nabiera dodatkowych barw i smaczków w aranżacjach na kobiecy wokal oraz kilkuosobowy zespół towarzyszących Greenowi na scenie wybitnych instrumentalistów. Album „The North Borders” ukaże się już w kwietniu nakładem wytwórni Ninja Tune.

Materiały ze strony Klubu Studio:
www.klubstudio.pl