Biuletyn AGH
Magazyn Informacyjny Akademii Górniczo-Hutniczej
28 marzec 2023

Wybierz rocznik

12 lat i dwa oblicza ORAGH

23 kwietnia 2013 w klubie Studio odbył się kolejny koncert urodzinowy Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Orkiestra ma już 12 lat i świętowała swój jubileusz w sporym gronie przyjaciół i miłośników.

Koncert urodzinowy podzielony był na dwie części. W pierwszej, „galowej” orkiestra zaprezentowała repertuar, w którym dominowały aranżacje największych, choć trochę już zapomnianych, przebojów muzyki rozrywkowej. Jubilaci zaskoczyli nie tylko świeżością gry i nowymi utworami, ale także wyszukanymi strojami. Chyba nikt wcześniej nie widział orkiestry w kreacjach wieczorowych, co więcej, wszystkie krawaty dobrane do garniturów męskiej części zespołu pochodziły z kolekcji dyrygenta – Karola Pyki. W drugiej części koncertu zespołu można było nie poznać – zmieniły się stroje i zupełnie zmienił się charakter występów. Prócz gromkich braw, ORAGH starała się wywołać na twarzach słuchaczy szerokie uśmiechy. Zabiegi te powiodły się szczególnie, gdy na scenie pojawił się duch Led Zeppelin, a po nim do akcji wkroczył orkiestrowy Gang Olsena. Jak co roku koncert urodzinowy uświetniły występy gości. Z orkiestrą zagrała prześliczna wiolonczelistka – Hanna Rzeźniczek, zaśpiewał Dave Nilaya oraz soliści z orkiestry – Paulina Warczyńska i Jacek Wójciak, w swojej akustycznej odsłonie wystąpił też zespół EKG.

ORAGH wciąż się zmienia i zaskakuje, co roku rekrutowani są nowi członkowie, a repertuar ciągle się powiększa. Kolejny rok za orkiestrą i kolejne wyzwania przed… Po koncertach podczas juwenaliów ORAGH wybiera się do Włoch, gdzie weźmie udział w festiwalu Internazionale Bande Musicali.

Kamila Rafińska

fot. Michał Mach – KSAF AGH
fot. Michał Mach – KSAF AGH
fot. Michał Mach – KSAF AGH
fot. Michał Mach – KSAF AGH
fot. Michał Mach – KSAF AGH
fot. Michał Mach – KSAF AGH