Przejdź do treści Przejdź do stopki

W NAJNOWSZYM NUMERZE

Rok Kopernika

W Polsce obchodzimy w 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma
Mikołaj Kopernik bez wątpienia jest jednym z najważniejszych polskich uczonych i jednocześnie jedną z najbardziej wpływowych postaci w historii światowej nauki. Jego odkrycia i teorie zrewolucjonizowały nasze rozumienie Wszechświata i miały ogromne znaczenie dla rozwoju astronomii i eksploracji kosmosu, i z tym związanych technologii.

Czy będzie drugim Polakiem w Kosmosie?

Spotkania ze Sławoszem Uznańskim – polskim rezerwowym astronautą w ESA
15 i 16 maja 2023 roku gościliśmy w naszej uczelni wyjątkowego gościa. Sławosz Uznański, polski rezerwowy astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), a także naukowiec na co dzień pracujący w CERN, trzykrotnie spotkał się w murach AGH z pasjonatami kosmosu.

Święto zwiedzających i muzealników

Noc Muzeów to święto zwiedzających i muzealników. Dla Muzeum AGH to powrót do oferty wystawienniczej miasta, równocześnie wyzwanie, aby godnie reprezentować AGH, ale też zapewnić dobrą zabawę. Za dobrą zabawę uważamy eksperyment, dzięki któremu możemy zainspirować się, dowiedzieć się czegoś o świecie lub o sobie albo zwyczajnie ucieszyć się.

 

Pełna wersja wydania nr 183-184/06-07/2023 (pdf)

Poprzednie wydania

Zgłoś swój artykuł!

ff

Zapraszamy do publikacji swojego artykułu w naszej gazecie!

Wystarczy przesłać nam swój artykuł wraz z krótkim streszczeniem na adres e-mail biuletyn(at)agh.edu.pl. Nasz zespół redakcyjny oceni tekst pod kątem jakości merytorycznej, a następnie skontaktuje się z Tobą w celu uzyskania ewentualnych informacji dodatkowych.

Stopka